BMF Team
Правила на Turnament 29ctfef

Brutal Macedonian Force

Ve molime da se registrirate za da ja vidite celata sodrzina
BMF Team
Правила на Turnament 29ctfef

Brutal Macedonian Force

Ve molime da se registrirate za da ja vidite celata sodrzina
BMF Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојде на BMF ^ TEAM форумот Гостин Моментално регистрирани членови има

67


 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Правила на Turnament

Go down 
АвторПорака
PrIsOnEr
Administrator
PrIsOnEr


Број на мислења : 64
Points : 151
Join date : 2010-04-22
Местолокација : Kicevo

Правила на Turnament Empty
ПишувањеПредмет: Правила на Turnament   Правила на Turnament Icon_minitimeЧет Апр 29, 2010 3:47 am

Glaven Organizator na turnirot BMF ^ TEAM

Na Tournament ke se igraat slednite mapi: awp_map , awp_india , awp_ccc i awp_4one


1. рунда квалификација
2. рунда 1/8 финале
3. рунда 1/4 финале
4. рунда 1/2 финале
5. рунда меч за 3. место и финале


Brucal Gaming Server: 87.106.28.247:27044


Награди на Tournament:

1 Место :Admin На Forum i Admin(full admin) На Server

2 Место : Moderator На Forum i Admin(mini admin) На Server

3 Место : V.I.P Members На ForumПравила на Tоurnament се следниве :

1.Играчите морат да се 5 мин на сервер пред почнувајне на мечот.

2.Играчот мора да биде на дадениот термин на сервер доколку не дојде играчот во овај термин го загубува мечот исто како да играл.

3.Обавезно секој играч да снима demo i ss.

4.Забрането
е start kill... За START KILL следи дисквалификација тоа значи дека игралот е целосно дисквалификуван и го загубува мечот.

5.Забрането е Купување орузје и опрема.

Ова се 5 правила на AWP TОURNAMENT почитувајте ги.


Pozz,BMF ^ TEAM
Вратете се на почетокот Go down
 
Правила на Turnament
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
BMF Team :: AWP TOURNAMENT :: Правила на Turnament-
Отиди до:  
Статистика
Име: BMF Team

Денови онлајн: 4237

Корисници:
67

Постови :
186

Топик :
54


Ваше Име :
Гостин

Ваши постови:
0

Banner
Правила на Turnament 24o3hue
Top posters
PrIsOnEr
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
Pe{RF}eX
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
S4ime1
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
TiGaR^FORCE^nEne
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
IVORY-Butcher
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
BMF Camper
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
roWerrR
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
WoOoZy
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
NoN1^^
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
OwnaGE!!!
Правила на Turnament I_vote_lcapПравила на Turnament I_voting_barПравила на Turnament I_vote_rcap 
Balkan Extreme - Alfa by www.Balkan-Extreme.net
Правила на Turnament B_160x400_T2_F-2
Balkan Extreme - Beta by www.Balkan-Extreme.net
Правила на Turnament B_160x400_T2_F-2
Razmena Bannera

border="0">Правила на Turnament Vg2c10Правила на Turnament Spg-bannercicX-GamingПравила на Turnament AzevjbImage and video hosting by ImageShacksFm ^ TeamNobody is PerfectПравила на Turnament 23kfbsyПравила на Turnament 28lfn2b


Free forum | © phpBB | Free forum support | Контакт | Report an abuse | Latest discussions